Mé počátky fotografování spadají do roku 1970, kdy jsem ve fotokomoře poprvé bojoval se svitky naexponovanými otcovým Flexaretem a při tlumeném světle červené žárovky se těšil na první "umělecká díla". Potom již následoval vývoj v oblasti analogové fotografie, známý všem fotografům - amatérům. Budování fotokomor, chemických laboratoří a osahávání sortimentu dostupných fotografických přístrojů Praktika, Zenit a Pentacon Six s výbornými objektivy Sonnar a Flektogon. Vlastní chemické procesy na materiálech ORWO a FOMAPAN tvrdě konkurovaly nedostupným světovým výrobcům. Dílčí úspěchy v regionálních i celostátních fotosoutěžích byly dostatečnou odměnou za vynaložené úsilí člověka, který ve fotografii hledal zálibu a potěšení.

      Digitální technologie mi s sebou přinesla nový impuls a motivaci. Zároveň však stovky hodin proseděných u počítače s nalitou sklenkou červeného. Důkladné zvládnutí softwarových nástrojů pro úpravy digitálních fotografií mi dalo další možnosti k navození atmosféry a zvýraznění emotivní stránky fotografie.

Motto:

Vážím si fotografa, který ví, kdy má cvaknout závěrka. Cením si fotografie, která něčím oslovuje. To co je mezi tím, je jenom rutinní záležitost.